17. jaan 2014

Jõulud


Jõulud on ammu möödas, aga olen olnud liig laisk, et siia midagi üles panna. Lõpuks peab selle vea ikka parandama.
Magusa osas möödusid meie jõulud üsna traditsiooniliselt. Ikka piparkoogid vana retsepti järgi ja trühvlid. See aasta tuli piparkoogitainas millegipärast murenev, nii et kole raske oli rullida. Piparkoogid said ikka tehtud, aga tekkis küll juba mõte, et järgmisel aastal proovin mõnd uut retsepti. 
Trühvlitest tegin vanu häid konjaki ja apelsini omi ning eelmise aasta hitti kirjut koera. Ma ei hakkanud see aasta asja keeruliseks ajama - tegin enam-vähem kõigile trühvlitele ühesuguse põhja ehk u 200 g šokolaadi ja pool dl vahukoort. Ja sellele lisasin siis vastavalt brändit ja selles leotatud rosinaid, apelsinikoort ning küpsiseid ja marmelaadi.
Lisaks tegin kahte uut trühvlit - maapähklivõi (retsepti sain Ragne blogist) ja lõpuks ometi pistaatsiapähkli omi (mille retsepti sain siit). Olen neid tahtnud juba mitu aastat teha, aga maitsestamata ja röstimata pistaatsiapähkleid on tavakaubandusest väga raske leida. Alustasin otsinguid juba varakult, aga kõlbulike tulemusteta. Lõpuks ostsin ikkagi soolatud pähklid, blanšeerisin ja kuivatasin ahjus. Ajasid asjad ära küll. 

Jõululaupäeva magustoiduks tegin seekord hoopis tarretist, mille vedelikuks oli alkoholivaba glögi, marjadeks vaarikad (olime Soomes ja kirsikompott, mida muidu olin plaaninud kasutada, oli sealses kaubanduses ebanormaalselt kallis). Peal tarretatud vahukoore-jogurtivaht kaneeli ja sutsu kardemoniga. Väga asjakohane ja maitsev!
Trühvlid karpidesse pakitult
Mõned glasuuritud piparkoogid
Paljudel piparkookidel (Muumitroll ja Nuuskmõmmik) kippusid pead otsast tulema. Siin Kristiani musta huumoriga vürtsitatud lahendus asjale.

2 kommentaari:

Terje ütles ...

Need konjakitrühvlid kõlavad väga hästi. Peab proovima!
Maitsestamata pistaatsiapähkleid peaks Umamist (www.umami.ee) saama.

Kadri ütles ...

Need on testi head. Muidu mulle ei meeldi alkoholiga kommid (hea asja paha alkoholiga rikkumine :P), aga need on tõesti mõnusad.
Ma olingi juba Umamist tellimas pistaatsiapähkleid, aga neil oli alles ainult üks kott ja sellest poleks mulle piisanud.