16. jaan 2012

Jõulud

Nüüd, kui jõulud möödas ja uus aasta vastu võetud, on jälle aega siia ka midagi postitada. See midagi on loomulikult jõuluks tehtud asjad: trühvlid, piparkoogid ja šokolaadikringel.

Sel aastal valmistasin kuut eritnevat trühvlit: Marianne, rafaello, apelsini, konjaki, iirisetäidisega ja kokteilikirsi-kreemi täidisega. Ostsin sel aastal endale silikoonist kommivormi ja täidisega trühvlid tegin sellega. Muidu tore vahend, aga millegipärast jäid kommid sinna veidi kinni ja kippusid suure surumise-tõmbamise peale katki minema. Peab välja mõtlema, kuidas kommid vormist elusalt ja tervelt kätte saada. Iirisetäidiseks kasutasin keedetud kondentspiima ;) Ja leidsin Superboxist armsad väikesed erinevate mustritega paberid ka kommidele alla.

Siin kõik trühvlid sõbralikult koos

Kinkimiseks valmis. Nägin sel aastal vaeva ja tegin karbid ise. Lainepapist. Midagi rasket seal pole, aga karbi väljamõõtmine on veidi tüütu ja eks võtab veidi aega ka.

Loomulikult sai tehtud ka piparkooke. Kaunistamises osales ka Kristian - sai kiiremini valmis ja oli seltsim:) Piparkoogid said head krõbedad ja vürtsikad.

Jõululauale tegin seekord seda imeliselt head šokolaadikringlit, mille katsin seekord päris šokolaadiga ja puistasin veidi pärlsuhkrut ka peale. Kahjuks mu vanemate juures olev ahi kõrvetas teda alt, aga ma siis eemaldasin tumedaks läinud osa ja ikka oli väga hea.


5 kommentaari:

Unknown ütles ...

Proovi trühvlite vormist kättesaamiseks korra vormid sügavkülma panna.

Kadri ütles ...

See tundub hea mõte - tänan soovituse eest! :)

Kristiin ütles ...

Tahan ka kollaste trühvlite õpetust:) Väga väga supper pildid - pistaks kohe kahe suupoolega neid trühvlikesi:)

Kadri ütles ...

Ma ei leidnud praegu Rafaello-trühvlite retsepti üles, aga kreem koosnes võist ja kondentspiimast (ma ei mäleta, kas midagi veel, mida pidi veidi külmas hoidma, siis pallikesed voolima, terve mandli sisse suruma ja veeretama kookoshelveste-vahvlipurus. Selline võlts-Rafaello :) Olid päris head tõesti.

Kadri ütles ...

Kui sa mõtlesid neid teisi valgeid (oranži puruga) trühvleid, siis need on apelsinitrühvlid ja nende retsept on mul trühvlite kategooria all olemas:)