8. jaan 2013

Trühvlid


Loomulikult tegin ka sel aastal jõulukingiks trühvleid. Peab ütlema, et see muutub iga aastaga vähem vaevaliseks. Vanasti tundus, et see on jube mässamine, aga tänavu sujus kõik kuidagi kenasti.
Tegin viit erinevat sorti: vanad tuttavad konjaki, apelsini, Marianne ja lisaks ka kaks uut: kirju koera ja martsipaniüllatus.

Kirju koera tegin nagu kirjut koera ikka tehakse :) Aga kondenspiima ei pannud (vist) ja šokolaadi panin muidugi ohtralt. U 200 g šokolaadi, 0,5 dl vahukoort (võib-olla oli sörts kondenspiima ka, ma ei mäleta), sisse segasin küpsisetükid ja marmelaaditükid. Pärast kastsin šokolaadis ja kuna olin kogu marmelaadi sisse pannud, kaunistasin puruks tambitud karamellkommidega. Tegin masssist lameda kangi ja pärast lõikasin kandilised kommid välja, nii oli kõige lihtsam. Veeretada poleks neid saanud. Minu vaieldamatud uued lemmikud igatahes! Kirju koer on üldse üks mu meelispalu ...

Teine oli siis martsipaniüllatus. Üllatus seisnes sselles, et martsipani pole selles kommis grammigi (Kristiani väljamõeldis). Mina tahtsin nimeks panna hoopis Krõpsu, sest seal oli šokoaadi-vahukoore segu sisse segatud küpsisetükke, maisihelbeid ja hakitud mandleid ja sarapuupähkleid. Pärast veeretasin purustatud maisihelvestes. Ma ise ei saanudki neid komme maitsta, aga pärast kuulsin, et krõpsuvusest polnud midagi alles - maisihelbed olid pehmeks läinud. Noh, hea oli vist ikka.

Kommilaadung karpidesse pakitultPiparkoogitaina ja piparkooke tegin muidugi ka. Väikse õepojaga vehkisime mitu tundi kolme kilo tainast vormida ja küpsetada. Osad tegime karamelliaknaga ka ja need olid õudselt head. Glasuurimise võtsin paar päeva hiljem Kristianiga ette. Tegin seekord lausa nelja erinevat värvi glasuuri - kollase, roosa, rohelise ja valge. Kahjuks tegin kõiki liiga palju ja jäi üle :( Oleks vist pidanud ohtramalt katma piparkooke.

Kadusid kähku


Kommentaare ei ole: