10. märts 2010

MaleruudutortTegin endale naistepäevaks tordi. Millist torti teha, oli raske otsustada. Lappasin oma raamatud läbi ning jäin pidama Ulla Svenski raamatust "Unelmakakut" pärit maleruudutordil - olin seda juba pikemat aega proovida tahtnud, kuna see nägi nii efektne välja. Kui ma oleksin juba siis teadnud, et see lisaks huvitavale välimusele ka nii üüratult hästi maitseb, oleks igasugune valiku tegemise probleem ära langenud;)
Arvasin, et selle tegemine on keerulisem, kuid polnud see mingi raketiteadus.


Tume biskviitpõhi:

4 muna
1,5 dl suhkrut 
0,5 dl nisujahu
0,5 dl kartulijahu
0,5 dl kakaopulbrit (seda mõru)
1 tl küpsetuspulbrit

Hele biskviitpõhi:

4 muna
1,5 dl suhkrut
1 dl nisujahu
0,5 dl kartulijahu 
1 tl küpsetuspulbrit
Niisutus:

3 dl vanijesuhkruga maitsestatud piima
soovi korral rummiessentsi  (mina panin, õige hää mekk jäi!)
Täidis ja kate:

2 dl vahukoort
250 g tumedat šokolaadi
100 g piimašokolaadi
50 g võid
150 g pähklipuru (ma panin india pähkleid)

Valmistamine:

1. Kõigepealt küpseta biskviitpõhjad. Selleks eralda munavalge kollastest ja vahusta munavalgeid, kuni on tekkinud keskmiselt tugev vaht. Siis hakka järk-järgult suhkrut lisama, ise muudkui edasi vahustades. Pärast kogu suhkru lisamist, vahustada seni, kuni on tekkinud tugev vaht. Ära üle vahusta (muna läheb tükki)! 
Tõsta veidi munavalgevahtu kollaste peale ja sega läbi, siis vala ülejäänud vahule. Lisa omavahel segatud ja sõelutud kuivained ja lisa ettevaatlikult alt-üles liigutustega segades munavahule. Sega seni, kuni ained on enam-vähem ühtlustunud. Väikesed tükikesed võivad jääda, aga liiga kaua ega jõuliselt ei tohi segada - õhk läheb vahust välja ja biskviit jääb plänn. 
Vala mass küpsetuspaberiga voodertatud u 20 cm läbimõõduga lahtikäivasse vormi ja küpseta 175 kraadi juures 30-40 minutit. Kuldpruun peab olema, siis on valmis. Tikuga võib ka katsuda.

Munavalgevaht on valmis, kui ülestõstetud lusikas või vispel jätab augu ja kui "tornikeste" tipud ei vaju ära

2. Lase küpsenud põhjadel veidi jahtuda ja kummuta nad siis vormist välja. Lõika mõlemad põhjad kaheks.

3. Lõika igast põhjast 5, 10 ja 15 cm läbimõõduga rõngaste või muude anumatega tükid. Pane põhjad kokku, asetades vaheldumisi tumedad ja heledad rõngad. 

 Nagu pildilt näha, kipuvad rõngad katki minema

4. Täidise valmistamiseks pane potti koor ja tükeldatud šokolaadid. Soojenda ja sega, kuni mass on ühtlane, lõpuks lisa või. 

5. Pane u 2 dl šokolaadimassi katte jaoks kõrvale. Jahuta potti jäänud šokolaad maha ning aja mikseriga vahule. Lõpuks lisa pähklid.

6. Niisuta põhi, kata šokolaadi-pähklitäitega ja pane järgmine, vastandvärvidega korrus peale. Jätka, kuni tort on koos.7. Lõpuks kata tort kõrvale pandud tädisega ja kaunista, kasutades oma fantaasiat. Raamatus oli servadesse šokolaadipliiatsid ritta pandud, aga neid ma poest ei leidnud. 

Märkusteks nii palju, et minul jäi tort pealt nende eri värvi rõngaste ebatasasuste tõttu konarlik. Mõtlen, et teinekord tuleb kas paksem šokolaadikiht panna või panna alla näiteks martsipanikiht. 
Niisutusega ei maksa koonerdada, tuleks ikka kogu niisutusvedelik ära kasutada. 
Minul ei jäänud need ruudud kahjuks väga hästi näha, kuna täidisešokolaad imbus heledasse põhja ja värvis selle ka helepruuniks. Ainult keskelt jäi hele. Tuleb vist järgmine kord paksemad jätta (seekord lõikasin pealt ühe kihi maha, kuna tume oli õhem jäänud ja nad oli vaja ühtlustada).
Lõppkokkuvõttes oli väga hea tort! Mahlane, silmale ilus vaadata, nauditava šokolaadimaitsega ja tekstuuriga, mille tegid põnevamaks pähklid.

Kommentaare ei ole: