5. sept 2011

Kohvitort valge šokolaadiga


Tähistasime maal minu ülikooli lõpetamist ja magustoidu eest hoolitsesin mina. Idee sain sellisest ingliskeelsest raamatust nagu "Chocolate fantasies", mille Kristiani isa mulle kunagi kinkis. Ma polnudki sealt varem midagi teinud ja ka seekord ei suutnud ma retseptist kinni pidada, ikka pidin muudatusi sisse tegema. Muidu oleks tort üleni valge šokolaadiga olnud ja glasuur lausa valge šokolaadi ja tuhsuhkru segu olnud. Kartsin, et läheb liiga imalaks kätte ja panin ikka tumedat šokolaadi ka ning maitse mahendamiseks toorjustu. Väga hea tort sai! Ainult need retseptist võetud tordipõhjad jäid kuidagi jäigad, aga selle sai niisutamisega kompenseerida. 

Ühesõnaga põhja jaoks vahustasin soojaveevanni kohal munad suhkru, kohvi ja vanilje essentsiga, lisasin jahu ning hakitud tumeda šokolaadi. Edaspidi teen vist lihtsalt kakaobiskviitpõhja, jääb õhulisem. Põhjad niisutasin kohvi ja Baileyse seguga.
Ühe kihi vahele panin valge šokolaadi ja toorjuustu segu, millele lisatud ka törts Baileyse likööri. Teise kihi vahele lihtsalt vahukoort. Peale tuli see sama valge šokolaadi ja toorjuustu segu, aga ilma Baileyseta. Kaunistuseks šokolaadist oad ja tumeda šokolaadi pulgad.

Oli lõpupeovääriline tort küll ning järgmise päeva hommikusöögiks sõime viimased tükid:)


Kommentaare ei ole: